KONST / Litografier / Färglitografi 13396484
nr 1339 6484
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 105/260,1961. Motivet: 50x65cm
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 augusti 2020
kl 20:18:09
31/7 09:20:20
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman